Image Alt

Zrnko kávy

Jednoduchý způsob domácího pražení kávy

Domácí pražení kávy

Jednoduchý způsob  pražení kávy v domácích podmínkách je proces pražení kávy ze zelených kávových zrn v malém měřítku pro osobní spotřebu. Domácí pražení kávy se praktikuje po staletí pomocí jednoduchých metod, jako je pražení v litinových pánvích na ohni a nebo ruční otáčení malých ocelových soudků na kuchyňském sporáku.

V domácnostech bylo běžné pražit kávu až do počátku 20. století. Domácí pražení bylo častější než upraženou kávu  kupovat.  K rozšíření komerčního pražení  spojeného s distribucí kávy došlo až po  první světové válce. Tento vývoj omezil domácí pražení kávy. Pokud si budete chtít vyzkoušet sami domácí pražení kávy o trochu experimentovat, je možné si zakoupit zelenou zrnkovou kávu v našem  E-shop  www.zrnko-kavy.cz  pomocí kontaktního formuláře nebo nás můžete kontaktovat na adrese www.servis-kost.eu 

V posledních letech došlo k oživení domácího pražení. To, co bylo původně nezbytností, se nyní stalo koníčkem.  Atraktivní je především vychutnávání čerstvé, chutné kávy; experimentování s různými druhy zrnkové kávy  a způsobem pražení. Mezi další faktory, které přispěly k  zájmu o pražení kávy doma, patří dodavatelé kávy prodávající zelenou kávu v malém množství.

V případě zájmu  o zelenou kávu nás můžete kontaktovat.

S pozdravem

Ewald Kost