Image Alt

Zrnko kávy

Cibetky produkují nejdražší kávu na světě.

Kdo jsou a jak vypadají divoké cibetky.

Divoké cibetky patří do  podčeledi malých šelem  z čeledi  cibetkový. Je to malý živočich, který má štíhlé poměrně dlouhé tělo s protáhlou hlavou a špičatou tlamou.  některé druhy mají zatažitelné drápy.  Cibetky jsou starobylou formu šelem.

Divoké cibetky produkují nejdražší kávu na světě.

Nejdražší šálek kávy na světě se vyrábí z kávových bobů, které projdou trávícím traktem divoké cibetky. Tato káva je velice drahá.  Cena cibetkové kávy se  pohybuje mezi 100 a 600 dolary za jednu  libru. Kopi luwak  – cibetková káva se připravuje z kávových zrn vylučovaných indonéskou cibetkou.

Produkce kopi luwak – cibetkové kávy.

Díky tomu, že reportéři BBC začali zkoumat produkci cibetkové kávy, bylo odhaleno,  že někteří dodavatelé cibety chovají v klecích neetickým způsobem a nabízená cibetková káva je nabízena za stejné ceny jako káva ze sběru ve volné přírodě.

Kopi luwak – cibetková káva se stala populární nejen pro svou vysokou cenu a zajímavou produkcí, ale také pro svou jedinečnou chuť. Říká se, že je méně hořká než běžná káva. Výborná káva však nemusí být pouze z cibetky 🙂 věřím, že si určitě vyberete v našem obchodě www.zrnko-kavy.cz. Pokud si nebudete jistí výběrem kontaktujte nás rádi vám poradíme.

V případě doplňujících informací mne kontaktujte  www.servis-kost.eu

S pozdravem

Ewald Kost